Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria szpiegowskie, część 2 – ukryte kamery

2018-10-25

Mini kamery kiedyś były akcesoriami, spotykanymi tylko w filmach. Obecnie, każdy z nas może kupić sobie taki gadżet – kamerę szpiegowską ukrytą w długopisie, okularach, zegarku czy pendrive znajdziesz w praktycznie każdym sklepie. Z drugiej części naszego poradnika o akcesoriach szpiegowskich dowiesz się więcej na temat ukrytych kamer, a także poznasz polecane przez nas produkty z tej kategorii.

Komu przyda się kamera szpiegowska?

Kamerki, pomimo swoich małych rozmiarów, potrafią dostarczyć obraz bardzo wysokiej jakości. Dzięki nim, w dyskretny sposób możesz nagrywać swoich bliskich czy współpracowników – nikomu nawet nie przyjdzie do głowy, że w zwykłym przedmiocie codziennego użytku może być ukryta kamera.

Ukryte rejestratory obrazu przydadzą się w szczególności:

  • do monitorowania pracy niani – w tym przypadku, najlepiej sprawdzą się specjalne, np. ukryte w zabawce, kamery szpiegowskie do domu,
  • w biurze, np. do kontroli, czy pracownicy nie wynoszą z niego sprzętu bądź akcesoriów biurowych,
  • w ogrodzie – jako tani monitoring na działkę,
  • w służbach porządkowych – dzięki fotopułapce GSM, zamontowanej na drzewie, możliwe jest zidentyfikowanie osób wyrzucających śmieci do lasu.

Należy jednak mieć na uwadze, że istnieją pewne restrykcje prawne co do nagrywania wizerunku innych osób – kamer można jednak używać bez ograniczeń w celu udokumentowania przestępstw.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze kamery?

Dobór parametrów ukrytej kamery zależy przede wszystkim od jej zastosowania. Jeśli potrzebujemy ciągłej rejestracji obrazu, niezbędna nam będzie kamera szpiegowska o długim czasie nagrywania – a więc posiadająca wydajny akumulator oraz obsługująca karty pamięci o dużej pojemności. W przypadku urządzeń umieszczonych w ustronnym miejscu, których głównym zadaniem jest wyłapanie działania osób, których nie powinno w nim być, najlepiej sprawdzą się ukryte kamery z czujnikiem ruchu. Nagrywają one wyłącznie wtedy, gdy wykryją ruch, dzięki czemu rejestrują wyłącznie istotny z naszego punktu widzenia materiał. Ponadto, pozwala to na zaoszczędzenie miejsca na karcie pamięci.

Kolejną, istotną kwestią, jest rejestracja dźwięku. Wybierając kamerę, zwróć koniecznie uwagę na to, czy ma ona wbudowany mikrofon.

Ukryte kamery dostępne w sklepie Tomito

Jeśli już wiesz, do czego chcesz wykorzystywać kamerę oraz na jakie jej parametry trzeba zwrócić uwagę, poznaj kilka z naszych modeli o różnorodnych zastosowaniach. Dysponujemy urządzeniami ukrytymi w przedmiotach codziennego użytku oraz przenośnymi, o kompaktowych rozmiarach, takimi jak mini kamery bezprzewodowe szpiegowskie, zakupisz u nas również większe, stacjonarne rejestratory, idealne do domu.

Ukryta kamera w okularach, FULL HD

Nikt nie zorientuje się, że w eleganckich okularach ukryta została mini kamera! To praktyczne urządzenie rejestrujące umożliwia nagrywanie obrazu i dźwięku, a także robienie zdjęć. Okulary z kamerą i mikrofonem mają wbudowany akumulator, który pozwala na 60 minut ciągłej pracy, a także slot na kartę micro SD o pojemności do 64 GB.

Kamera ukryta w pendrive, USB, FULL HD + rejestracja dźwięku

Dzięki miniaturowej, szpiegowskiej kamerce ukrytej w pendrive możesz nagrywać z ukrycia w jakości FULL HD – również z dźwiękiem. Urządzenie posiada wbudowany akumulator oraz slot na karty pamięci o pojemności do 64 GB, na których można zmieścić nawet do 8 godzin nagrań. Kamerę można również zasilać z zewnętrznego źródła – z gniazda sieciowego lub powerbanku. Pendrive jest w pełni funkcjonalny i działa również jak tradycyjna pamięć przenośna. Poza tym pełni tradycyjną funkcję pamięci przenośnej. Do kamery pendrive dołączono instrukcję w języku polskim.

Długopis z ukrytą kamerką

Jednym z najpopularniejszych produktów w naszej ofercie jest elegancki długopis szpiegowski. Nie odróżnisz go od typowego długopisu – można normalnie nim pisać oraz wymieniać jego wkład. Jego kamera i mikrofon są skutecznie zamaskowane – to jedynie dwa, małe otwory, których z pewnością nie zauważy osoba nagrywana. Dodatkowo, długopisem można robić zdjęcia.

Długopis z kamerą i dyktafonem został wyposażony w czytnik kart micro SD o pojemności do 8 GB. Produkt posiada akumulator, który można ładować przez komputer, za pomocą kabla USB.

Breloczek z ukrytą kamerką

Niewinny wygląd i kompaktowe rozmiary samochodowego breloka szpiegowskiego do kluczy sprawiają, że możesz zamontować go praktycznie wszędzie. Wystarczy przypiąć brelok do kluczy samochodowych lub z domu – nikt nie będzie podejrzewał, że jest nagrywany. Ten gadżet szpiegowski wygląda dokładnie tak samo, jak standardowy pilot samochodowy, ale dodatkowo posiada niewidoczny otwór kamery. By przejrzeć zebrany materiał, wystarczy podłączyć brelok do komputera za pomocą kabelka znajdującego się w zestawie.

Ukryta kamera w zegarze

Jednym z najbardziej uniwersalnych sposobów na ukrycie kamery jest zamontowanie jej w zegarze – naręcznym, biurkowym lub w budziku. Polecamy w szczególności następujące modele:

  • zegarek szpiegowski na rękę – posiada on doskonale ukrytą, wysokiej jakości kamerę oraz mikrofon z redukcją szumów,
  • budzik szpiegowski – urządzenie, które posiada wszystkie funkcje tradycyjnego budzika, a ponadto umożliwia nagrywanie wysokiej jakości filmów i robienie zdjęć z ukrycia. Dzięki kamerze w budziku, możesz skutecznie śledzić pracę niani bądź osób wykonujących naprawy w Twoim domu,
  • zegar z kamerą WiFi – zegarek biurkowy, z którym możesz połączyć się bezpośrednio z telefonu i podglądać obraz z kamery na swoim smartfonie z każdego miejsca i o każdej porze.

Kamera leśna i ogrodowa – fotopułapka LED

Nasze kamery szpiegowskie doskonale sprawdzą się również w terenie. Oferujemy fotopułapki – na działkę oraz do stosowania w lesie. Dzięki „leśnym”, maskującym barwom doskonale wkomponuje się ona w wszelkie drzewa i krzewy. Ponadto, jest ona odporna na wpływ warunków atmosferycznych. Możesz wykorzystać ją do zabezpieczenia działki przed intruzami lub jako leśny monitoring, pomagający w ujęciu osób, zaśmiecających i niszczących las. Kamera łączy się z siecią GSM, a po wykryciu ruchu fotopułapka wysyła MMS na telefon bądź e-maila.


Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Grzegorski Tomasz P.P.H.U. Tomas z siedzibą w Mikołowie. Prosimy nie kopiować oraz cytować materiałów bez zgody właściciela.

Polecane

pixel