Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Małe AGD – duża pomoc w domu. Część 1.

2018-09-21
Żaden dom nie obędzie się bez dużego i małego AGD, znacząco ułatwiającego wszelkie obowiązki. Na co zwrócić uwagę przy zakupie tych urządzeń? Jeśli nie wiesz, jaki sprzęt sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, zapoznaj się z naszym poradnikiem. Podpowiemy, jakie małe AGD do kuchni wybrać, by zaoszczędzić jak najwięcej czasu i uzyskać zadowalające efekty gotowania.

Płyty grzewcze przenośne

Płyty grzewcze i kuchenki elektryczne to urządzenia wyjątkowo wielozadaniowe. Przydadzą się w wynajmowanym, nieumeblowanym mieszkaniu jako rozwiązanie doraźne, doskonale sprawdzą się również w altanie na działce, w której nie ma dostępu do gazu bądź posłużą jako dodatkowy palnik w trakcie wszelkich rodzinnych uroczystości, na które musisz przygotować mnóstwo potraw dla licznych gości.

Małe płyty grzewcze dzielą się na podstawowo na gazowe i elektryczne. W tradycyjnych, elektrycznych płytach grzewczych, ciepło wytwarzane jest za zasilanych prądem grzałek. Obecnie, ze względu na wyższą efektywność i bezpieczeństwo użytkowania, coraz większą popularnością cieszą się kuchenki elektryczne indukcyjne. Tego rodzaju urządzenia posiadają specjalne, miedziane cewki. Gdy przez spirale płynie prąd, wytwarzane jest pole magnetyczne. W położonym na płycie indukcyjnej garnku ze stali ferromagnetycznej, pod wpływem pola powstają prądy wirowe, których przepływ powoduje wytworzenie się ciepła. Straty energii są minimalne, więc gotowanie na płytach indukcyjnych jest wyjątkowo energooszczędne. Ponadto, nagrzewaniu ulega jedynie obszar, na którym znajduje się garnek, co zmniejsza ryzyko poparzenia przy dotknięciu blatu kuchenki.

Przy wyborze odpowiedniej płyty grzewczej należy zwrócić uwagę na:

  • ilość palników – przeważnie, przenośne kuchenki elektryczne i płyty indukcyjne są jednopalnikowe lub dwupalnikowe,
  • materiał, z jakiego wykonane jest urządzenie – powinien on być odporny na ciepło, by blat płyty nie nagrzewał się zanadto,
  • dodatkowe funkcje, takie jak regulacja temperatury, minutnik czy ochrona przed przegrzaniem.

Jeśli zastanawiasz się, jaką płytę wybrać, zapoznaj się z naszym AGD małym – w naszym sklepie internetowym zakupisz kuchenki elektryczne dwupalnikowe i jednopalnikowe, zarówno tradycyjne, jak i indukcyjne. Oferujemy ponadto praktyczny taboret gazowy gastronomiczny, który doskonale sprawdzi się w użytku profesjonalnym. Polecamy w szczególności poniższe modele:

  • VESUVIUS Esperanza 2000 W – kuchenka indukcyjna jednopalnikowa z 8 poziomami grzania i 4 specjalnymi programami gotowania, odpowiednia dla garnków o średnicach od 14 do 22 cm,
  • kuchenka indukcyjna dwupalnikowa, przenośna, marka Esperanza – z 8 poziomami temperatury i 8 poziomami mocy, z zaprogramowanymi funkcjami gotowania, duszenia, smażenia i podgrzewania,
  • płyta grzewcza elektryczna 2-palnikowa YELLOWSTONE Esperanza – z 5 poziomami regulacji temperatury, o 2 płytach o średnicach 15,5 i 18,8 cm,
  • palnik żeliwny – taboret gazowy na LPG w butlach, idealny do kuchni polowych czy barów i stołówek na świeżym powietrzu, odpowiedni dla garnków i patelni o średnicy od 11,5 do 32 cm.

Maszynki do mielenia mięsa

Często przyrządzasz potrawy z mięsa mielonego, takie jak kotlety, spaghetti bolognese czy chili con carne? Smak mięsa ze sklepu Ci nie odpowiada lub wolisz mieć pewność, że gotujesz dania z półproduktów dobrej jakości? Miel dowolne mięso samodzielnie, w domu. Przyda Ci się do tego odpowiednia maszynka do mielenia mięsa.

Jakie rodzaje tych urządzeń znajdziesz na rynku? Dawniej, jedyną opcją była ręczna maszynka do mielenia mięsa. Odpowiednie rozdrobnienie wieprzowiny czy wołowiny w tym przyrządzie wymaga krzepy, a ponadto zajmuje sporo czasu. Obecnie, dostępnych jest wiele wygodnych maszynek elektrycznych, które całą żmudną pracę wykonują za Ciebie.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maszynki do mięsa? Przede wszystkim, na jej moc – im wyższa, tym lepiej. Urządzenia o małej mocy mogą nie poradzić sobie z twardszym mięsem bądź chrząstkami. Równie istotne są dołączone do maszynki sitka – powinno być ich kilka, o różnych średnicach oczek, by możliwe było dostosowanie stopnia zmielenia mięsa do różnych potraw.

W naszej ofercie znajdziesz różne modele maszynek do mielenia mięsa. Polecamy w szczególności:

  • maszynkę Esperanza PATE – o mocy 600 W, z 3 sitkami w zestawie, z dołączonymi nakładkami do robienia kiełbasy i kulek kebbe,
  • maszynkę Esperanza Rissole – o mocy aż 800 W, z 3 sitkami, nakładkami do kiełbasy i kulek kebbe, a także zestawem szatkownic, umożliwiającym krojenie warzyw na cienkie i grube wiórki oraz plastry.

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Grzegorski Tomasz P.P.H.U. Tomas z siedzibą w Mikołowie. Prosimy nie kopiować oraz cytować materiałów bez zgody właściciela.

pixel