Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Tresura i wychowanie zwierząt

2018-05-08
Tresura i wychowanie zwierząt

Niezależnie od tego czy jesteśmy właścicielami szczeniaka czy dorosłego psa musimy mieć świadomość, iż jego wychowanie zależy tylko i wyłącznie od nas. Prawidłowa tresura psa pozwala nam między innymi na bezstresowe spacery, a psu na swobodny wybieg na świeżym powietrzu. Szkolenie psa wymaga systematyczności oraz poświęcenia dużej ilości czasu, którego każdemu z nas brakuje. Sklep Tomito wychodzi naprzeciw takim potrzebom ze skutecznym oraz szybkim rozwiązaniem w postaci obroży treningowych i antyszczekowych oraz elektrycznego pastucha. Jeśli Twój pies szczeka, ucieka i nie słucha na spacerach lub na wybiegu wokół domu proponujemy następujące rozwiązania:

  

Dedykowana obroża do tresury psów

 Twój pies jest nieposłuszny? Może chcesz go nauczyć podstawowych komend? Obroże do tresury psów szybko i skutecznie pomogą Ci wyszkolić Twojego psa. Czy obroża treningowa jest skuteczna? Aby odpowiedzieć na to pytanie należy zapoznać się z schematem działania - najważniejsze to stosowanie obroży równocześnie z komendami. Komendy te są wzmacniane kombinacją statycznych impulsów elektrycznych oraz sygnałami wibracyjnymi. Po jakimś czasie, pies zacznie kojarzyć sygnał obroży z wydawaną przez nas komendą. Dzięki temu będziemy mogli zrezygnować z impulsu elektrycznego, a na końcu nawet i z wibracji. 

Bezpieczeństwo stosowania obroży treningowej

Obroża jest w pełni bezpieczna dla zwierzaka - nie przylega bezpośrednio do skóry oraz posiada funkcję auto stop. Działa w zasięgu 200 metrów i posiada regulację w zakresie od 20 do 50 cm. 

Rodzaje obroży treningowej dla psa

Schemat działania każdej obroży jest taki sam, istnieje jednak inteligentna obroża dla psa, która posiada większą gamę opcji. Jedną z nich jest symulacja gwizdka - bodziec dzwiękowy, bodziec świetlny w postaci światła LED. Przede wszystkim można ją dopasować do indywidualnych ustawień - 100 poziomów wibracji oraz impulsów elektrycznych. Wszystko to pojawi się na wyświetlaczu LCD. 


Obroża antyszczekowa dla psa

Ostatnim przydatnym urządzeniem do wychowania swojego pupila jest obroża antyszczekowa. Przeszkadza Ci gdy próbujesz zasnąć, a Twój pies ciągle ujada? Zakup obroży antyszczekowej rozwiąże Twój problem. 

Bezpieczeństwo stosowania obroży antyszczekowej

Obroża antyszczekowa jest bezpieczna dla Twojego pupila. Jest ona mocowana na wysokości krtani. Gdy pies zaczyna szczekać, krtań drga, co uruchamia obrożę i wydzielanie narastających delikatnych impulsów elektrycznych. Gdy pies przestanie szczekać, obroża się automatycznie wyłączy. 

  

Ogrodzenie dla psa

W swojej ofercie posiadamy elektryczne ogrodzenie dla psa w postaci pastucha. Jest to skuteczne rozwiązanie nie tylko gdy chcemy zapobiec ucieczkom naszego pupila, ale również gdy chcemy ochronić nasze kwiaty w ogródku, oczko wodne. Wedle uznania wyznaczamy strefy zakazane oraz dozwolone dla psa. Dodatkowo oznaczamy je za pomocą znajdujących się w zestawie chorągiewek.

Montaż ogrodzenia jest na prawdę prosty. W zestawie znajduje się nadajnik z wejściem na kabel elektryczny, rozkładamy go w parę minut i tworzymy pętlę.Kabel może pozostać na powierzchni ziemi lub możemy go zakopać. 

Pastuch elektryczny dla psa - jak działa? 

Gdy nasz pies zbliża się do wyznaczonych przez nas granic, nadajnik wydaje sygnał dźwiękowy. Jeśli pies nie zareaguje na niego to otrzyma delikatny impuls elektryczny pochodzący z obroży. Impuls będzie narastał wraz z zbliżaniem się do granic ogrodzenia. Psy bardzo dobrze pamiętają nieprzyjemne uczucia, przez co bardzo szybko nauczą się by nie zbliżać się do stref zakazanych. Jeśli posiadamy więcej niż jednego psa, istnieje możliwość dokupienia dodatkowej obroży dla kolejnego pupila która będzie działać z zainstalowanym ogrodzeniem. 

Istnieje wiele metod wychowania psa, wszystko zależy od tego, co chcemy osiągnąć. Wszystkie powyższe metody są w 100% bezpieczne dla naszych pupili, a co najważniejsze, wszystkie są bardzo skuteczne.


Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Grzegorski Tomasz P.P.H.U. Tomas z siedzibą w Mikołowie. Prosimy nie kopiować oraz cytować materiałów bez zgody właściciela.

pixel