Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Kamery IP

( ilość produktów: 2 )

Zachęcamy do zapoznania się z propozycją kamer do monitoringu zewnętrznego i wewnętrznego, z prostą i szybką instalacją. Nasza szeroka oferta pozwala odnaleźć produkt zgodny z oczekiwaniami najbardziej wymagającego klienta, gwarantujący wieloletnie użytkowanie. Oferujemy tylko sprawdzone i niezawodne rozwiązania, którym możesz zaufać.

Co to jest kamera IP?

Kamery IP są to innowacyjne, wysokiej klasy urządzenia, niezbędne przy chęci posiadania monitoringu zdalnego. Oznacza to, że dzięki nim będziemy mogli doglądać i kontrolować nasze mienie bez względu na to, gdzie fizycznie się znajdujemy. Dostęp do monitorowanego miejsca jest z komputera lub dowolnego urządzenia mobilnego.

Kamera IP a analogowa kamera przemysłowa

Kamera IP gwarantuje wyższą jakość nagranego obrazu niż analogowa kamera przemysłowa. To przede wszystkim zapis cyfrowy w technologii HD, który umożliwia rejestrację nie tylko obrazu, ale także i dźwięku. Nie zauważa się tutaj również zjawiska migotania jak w przypadku nagrań analogowych. Obraz jest stabilny i wyraźny, odczytać można wszelkie szczegóły, tj np. rejestracja samochodowa.

Jest to urządzenie do monitoringu zdalnego, umożliwiające podgląd praktycznie z dowolnego miejsca na ziemi. Pozwala także na zdalne sterowanie głowicą kamery oraz zmianę parametrów nagrywania. Połączenia można dokonywać za sprawą standardowej przeglądarki internetowej bądź właściwego oprogramowania, wgranego na komputer stacjonarny, tablet lub telefon komórkowy.

Zastosowanie kamer IP

Monitoring kojarzy nam się przede wszystkim z dozorem miejsc przemysłowych, tj. przedsiębiorstwa produkcyjne, firmy handlowe oraz usługowe. W ostatnich latach jednak na rynku pojawiły się również kamery IP do domu, które pozwalają na podgląd ogrodu przed domem i podwórka oraz pomieszczeń wewnętrznych.

Rodzaje kamer IP

W ofercie sklepu tomito.pl znajdują się kamery do monitoringu zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego. Są to:

  • kamery IP kompaktowe
  • kamery IP obrotowe
  • kamery IP kopułowe
  • kamery IP tubowe

Są zróżnicowane także pod względem rozdzielczości nagrywanego obrazu, zasięgu oraz dodatkowych funkcjonalności. Większość z nich potrafi rejestrować obraz w dzień i w nocy, nawet w największych ciemnościach, zapewniając w ten sposób całodobowy monitoring.

Jak dokonać właściwego wyboru kamery IP?

Decydując się na zakup kamery IP, przede wszystkim należy określić miejsce, w którym będzie zamontowana: czy wewnątrz budynku czy na zewnątrz. W przypadku kamer wewnętrznych nie ma dodatkowych kryteriów, koniecznych do spełnienia i są one mniej skomplikowane. Kamery montowane na zewnątrz muszą posiadać obudowę odporną na uszkodzenia i zmienne warunki atmosferyczne, np. silny wiatr czy intensywny deszcz. Ważna jest również klasa szczelności, która określa pyłoszczelność i wodoszczelność. Im kamera posiada wyższą klasę, tym większa odporność na dany czynnik.

Wiele kamer IP posiada wbudowany obiektyw. Jeśli jednak decydujemy się na indywidualne rozwiązanie i dokupujemy dodatkowo obiektyw, należy się zastanowić , jak duża przestrzeń ma być monitorowana. Chcąc nagrywać większy obszar, warto zdecydować się na obiektyw szerokokątny bądź kamerę IP obrotową. Kierować można się tutaj prostą zasadą – im węższy kąt obiektywu, tym obraz dokładniejszy, ale nagrany węższy kadr.

Serdecznie zapraszamy do zakupu!

Marka
pixel