Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Akcesoria szpiegowskie i detektywistyczne - część 1

2018-10-18

Do niedawna, akcesoria detektywistyczne i szpiegowskie oglądaliśmy tylko w filmach. Obecnie, w dobie sklepów szpiegowskich – stacjonarnych i internetowych – takie akcesoria są na wyciągnięcie ręki, zaczynając od prostych narzędzi inwigilacyjnych, a kończąc na profesjonalnych urządzeniach wywiadowczych. Masz wątpliwości co do wierności partnera? Martwisz się o swoje dziecko, zwierzaka lub seniora? A może chcesz zabezpieczyć samochód lub rower? Niezależnie, czy chcesz wypróbować gadżety szpiegowskie, by poczuć się jak prawdziwy detektyw, czy chcesz poprawić bezpieczeństwo swoich bliskich, zajrzyj do naszego sklepu internetowego www.tomito.pl gdzie znajdziesz szeroki wybór akcesoriów detektywistycznych.

W dzisiejszym wpisie omówimy rodzaje akcesoriów szpiegowskich, skupiając się na lokalizatorach. Dowiesz się, na jakie parametry zwrócić uwagę i jakie gadżety są najbardziej przydatne. W kolejnych artykułach opowiemy m.in. o podsłuchach.

Podział akcesoriów szpiegowskich

Akcesoria detektywistyczne dzieli się, ze względu na formę dostarczanych danych, na:

  • informujące o położeniu – lokalizatory GPS,
  • przekazujące obraz wideo – kamery szpiegowskie, minikamery, ukryte kamery,
  • przekazujące dźwięk – podsłuchy.
  • W przypadku gadżetów szpiegowskich, równie ważne jest ich zasilanie. Wyróżniamy akcesoria:
  • na baterie,
  • zasilane przez akumulator,
  • zasilane sieciowo.

Współczesne akcesoria szpiegowskie są niepozorne – to przeważnie zwykłe przedmioty codziennego użytku, wyposażone w podsłuch, ukrytą kamerę bądź w oba te rozwiązania. Obecnie, największą popularnością cieszą się lokalizatory, wykorzystujące technologię GPS i GSM, zegarki szpiegowskie z kamerą i podsłuchem, długopisy z dyktafonem i ukryte kamery. Ze szpiegowskich gadżetów coraz częściej korzystają także studenci, mający problem ze zdaniem sesji. Do nowoczesnego ściągania wykorzystują tzw. zestaw egzaminacyjny, wyposażony w kamerę i mikrosłuchawkę.

Akcesoria detektywistyczne - dla kogo?

Gadżety szpiegowskie są dla każdego – może je wykorzystywać zarówno osoba prywatna, chcąca zadbać o bezpieczeństwo swoich najbliższych czy swojego domu, a także firmy, w tym spedycyjne, które potrzebują skutecznego monitoringu floty pojazdów. Zmieniła się formuła urządzeń detektywistycznych – nie służą już one tylko do nakrycia kogoś na kłamstwie czy zdradzie, lecz wykorzystuje się je przede wszystkim do poprawy bezpieczeństwa nas samych i naszych bliskich.

Lokalizatory

Jednymi z najpopularniejszych gadżetów szpiegowskich są lokalizatory – umożliwiają one sprawdzenie, gdzie znajdują się nasi bliscy, wykorzystuje się je również do namierzania skradzionych pojazdów i innych, wartościowych przedmiotów.

Jak działają lokalizatory? Urządzenia te monitorują obiekt, wykorzystując sygnał GPS (Global Positioning System) oraz system LBS (Location Based Services) – w uproszczeniu, lokalizator komunikuje się z satelitami w celu ustalenia aktualnej pozycji obiektu. Gdy sprzęt utraci sygnał GPS, np. w pomieszczeniu bądź w wyniku działania urządzeń zakłócających, automatycznie przełącza się on na sygnał LBS anten telekomunikacyjnych GSM. Gwarantuje to ciągłość lokalizacji i monitorowania.

Jaki lokalizator GPS do samochodu wybrać?

Lokalizatory do samochodu posiadają anteny GPS i GSM oraz odcinający zapłon przekaźnik. Do pracy potrzebują karty SIM, za pomocą której komunikują sie z siecią. Informacje z urządzenia można odczytać za pomocą odpowiedniego programu komputerowego bądź za pomocą aplikacji w komórce. Ponadto, niektóre modele automatycznie wysyłają powiadomienia przez SMS po określonych przez użytkownika zdarzeniach – np. po otwarciu drzwi czy uruchomieniu pojazdu.

Montując monitoring GPS do samochodu zabezpieczamy nasz pojazd w przypadku kradzieży, a dodatkowo zyskujemy możliwość kontroli użytkowania pojazdu przez pozostałych domowników – możemy sprawdzić zarówno ich położenie, jak i prędkości jazdy. Przyda Ci się on również wtedy, gdy zapomnisz, gdzie zaparkowałeś swoje auto. Ponadto, lokalizator umożliwia ustawienie tzw. wirtualnego ogrodzenia – gdy pojazd opuści określone granice, otrzymasz powiadomienie.

Lokalizatory samochodowe posiadają różne funkcje – poniżej zestawiliśmy te najistotniejsze z punktu widzenia użytkownika. Idealny GPS powinien: posiadać funkcję nadania sygnału SOS – lokalizator z tą funkcją po naciśnięciu wysyła informację o położeniu pojazdu na wskazany numer, aż do odwołania alarmu, wysyłać powiadomienia o odłączeniu zasilania, włączeniu zapłonu czy otwarciu drzwi – funkcja szczególnie przydatna, gdy jesteśmy jedynym użytkownikiem samochodu i każde takie zdarzenie oznacza kradzież pojazdu, umożliwiać zdalne sterowanie autem za pomocą aplikacji mobilnej bądź przez SMS – dzięki temu rozwiązaniu, możemy odciąć zapłon bądź zablokować drzwi, posiadać mikrofon – lokalizator po odpowiedniej komendzie SMS zmienia się w podsłuch.

Przy zakupie należy sprawdzić, czy dany model jest lokalizatorem GPS do samochodu bez abonamentu – pozwoli to uniknąć przyszłych, niespodziewanych kosztów. Należy również zorientować się, czy do urządzenia dołączona jest karta SIM, czy należy ją dokupić. Warto również przyjrzeć się dokładnie aplikacji mobilnej lokalizatora – musi ona gwarantować intuicyjną obsługę GPS i być w dostępna w języku polskim.

Monitoring floty pojazdów

Jeśli prowadzisz firmę, odpowiednio dobrany lokalizator umożliwi Ci monitoring pojazdów przez GPS. Dzięki temu urządzeniu, będziesz wiedział, gdzie w danym momencie znajduje sie twój pracownik, ile pokonał kilometrów i czy wykorzystuje on samochód jedynie do celów służbowych. W przypadku zarządzania dużą flotą, wybierz taki lokalizator, który umożliwia monitorowanie wielu pojazdów jednocześnie. Za pomocą aplikacji, po zalogowaniu się na konto zobaczysz wszystkie pojazdy i ich aktualne położenie, które odświeża się automatycznie. Ponadto, z pomocą lokalizatora można kontrolować prędkość pojazdu, a także ustawić strefy, w których auto może się przemieszczać – po przekroczeniu granicy wybranego rejonu, urządzenie wysyła powiadomienie.

Pozostałe zastosowania lokalizatorów

Urządzenia lokalizacyjne znajdują zastosowanie nie tylko w samochodach – coraz częściej wykorzystuje się je do poprawy bezpieczeństwa dzieci, seniorów i czworonożnych pupili.

Lokalizator GPS dla dzieci pozwala nam kontrolować, gdzie znajduje nasza pociecha – czy nie wagaruje bądź nie przebywa w niepożądanych miejscach. Urządzenia te umożliwiają również poprawę bezpieczeństwa osób w podeszłym wieku, cierpiących na zaniki pamięci – dzięki lokalizatorom GPS dla osób starszych, można bez problemu odnaleźć zagubionego i zdezorientowanego seniora oraz pomóc mu w bezpiecznym powrocie do domu.

Dodatkowo, lokalizatory możemy umieścić przy kluczach bądź bagażu podróżnym, co uchroni nas przed zagubieniem tych przedmiotów. Jeśli masz rower i przechowujesz go w piwnicy, na klatce schodowej bądź często zostawiasz go przypięty na mieście, zaopatrz się w specjalny lokalizator GPS do roweru – w razie kradzieży, bez problemu namierzysz swój jednoślad.

Monitoringi zwierząt, czyli jaki lokalizator GPS wybrać dla psa lub kota?

Koty lubią chodzić własnymi ścieżkami, a psy – uganiać się za zwierzyną. Dzięki specjalnym lokalizatorom, Twój pupil już nigdy się nie zgubi. W każdej chwili będziesz mógł sprawdzić położenie swojego zwierzaka i gdy nadejdzie pora na powrót do domu, bez problemu znajdziesz go i złapiesz.

Nadajniki GPS dla zwierząt powinny być lekkie i niewielkie, by nie obciążały zbytnio naszego pupila i by łatwo było je zamontować na obroży. Ponadto, powinny one posiadać funkcję ustawienia wirtualnego ogrodzenia – dzięki temu, po przekroczeniu przez kota czy psa wytyczonych granic otrzymasz powiadomienie, że Twój zwierzak się oddala.

Lokalizatory w ofercie naszego sklepu

W sklepie Tomito znajdziesz różnorodne modele lokalizatorów – samochodowe, dla zwierząt i uniwersalne, które wykorzystać można do monitorowania dzieci, osób starszych, aut, rowerów i wszystkich przedmiotów codziennego użytku.

Oferujemy takie urządzenia jak m.in.:

  • lokalizator samochodowy Tracker TK103-2B+ – ten GPS umożliwia monitoring prędkości jazdy i położenia, wysyłanie sygnału SOS oraz ustawienie wirtualnego ogrodzenia. Z jego pomocą można śledzić auto na komputerze, przez aplikację, można również zaprogramować powiadomienia SMS. Urządzenie posiada abonament na 10 lat – w tym czasie możesz korzystać z niego bez ponoszenia żadnych, dodatkowych kosztów. Dodatkowo, jeśli po zakupie zarejestrujesz swój lokalizator na stronie wówczas w cenie otrzymasz 12-miesięczny, darmowy dostęp do specjalnego serwera, na którym można śledzić położenie pojazdu.
  • lokalizator samochodowy Tracker TK103-2B+ – ten GPS umożliwia monitoring prędkości jazdy i położenia, wysyłanie sygnału SOS oraz ustawienie wirtualnego ogrodzenia. Z jego pomocą można śledzić auto na komputerze, przez aplikację, można również zaprogramować powiadomienia SMS. Urządzenie posiada abonament na 10 lat – w tym czasie możesz korzystać z niego bez ponoszenia żadnych, dodatkowych kosztów. Dodatkowo, jeśli po zakupie zarejestrujesz swój lokalizator na stronie wówczas w cenie otrzymasz 12-miesięczny, darmowy dostęp do specjalnego serwera, na którym można śledzić położenie pojazdu.
  • uniwersalny lokalizator notiOne Play – urządzenie w formie breloczka, które można zamocować dosłownie wszędzie – w samochodzie, na rowerze, plecaku dziecka, obroży psa, przy smartfonie czy laptopie. Lokalizator można obsługiwać przez darmową aplikację, działającą zarówno na Androidzie, jak i iOS.

Wszystkie zamieszczone materiały są chronione prawami autorskimi. Majątkowe prawa autorskie do materiałów umieszczonych na tych stronach przysługują wyłącznie Grzegorski Tomasz P.P.H.U. Tomas z siedzibą w Mikołowie. Prosimy nie kopiować oraz cytować materiałów bez zgody właściciela.

Polecane

pixel