PAYPO - Zapłać później!
Idosell security badge

Interkomy motocyklowe

( ilość produktów: 10 )

Poszukujesz taniego interkomu motocyklowego, który poza atrakcyjną ceną będzie jeszcze funkcjonalny i dobrze wykonany? Jeżeli tak to trafiłeś do miejsca, w którym znajdziesz idealne zestawy do rozmów na motocyklu.

Dlaczego interkom motocyklowy?

Interkom motocyklowy jest jednym z tych urządzeń, które będąc równocześnie gadżetem ułatwiają życie. Słuchanie podczas jazdy silnika i odgłosów ulicy zostawmy najbardziej hardkorowym fanom motocykli. Jeżeli należysz do osób, które nie są rozpraszane przez muzykę, albo rozmowę z inną osobą, to interkom motocyklowy będzie doskonałym rozwiązaniem. Nie wspominając już o tym, że komunikacja z innym motocyklistą czy telefonem z wykorzystaniem interkomu jest bardzo bezpieczna.

Zapewne próbowałeś używać standardowych słuchawek dousznych podczas jazdy, ale okazało się to bardzo słabym pomysłem. Co prawda przy niewielkich prędkościach dźwięk jest słyszalny, ale jego jakość nie należy do najlepszych, a po osiągnięciu prędkości autostradowej, masz zatyczki do uszu zamiast słuchawek, bowiem już nic w nich nie słyszeć. Do tego dochodzą problemy z kablami i wypadaniem słuchawek przy zakładaniu kasku. Interkom motocyklowy pozwala skutecznie niwelować wyżej opisane problemy i zapewnia najwyższy komfort słuchania muzyki z telefonu albo rozmowy. 

Jak wybrać interkom motocyklowy?

Wybierając interkom warto zwracać uwagę na jakość jego wykonania. Nie trudno nadziać się na interkomy, które przy lekkim deszczu ulegają zamoknięciu cała elektronika wydaje się do wyrzucenia, a przy wysokich temperaturach dochodzi do przegrzania i również nie ma pożytku z urządzenia.  Interkomy proponowane przez nas sklep to idealne rozwiązania dla motocyklistów. 

Kolejnym aspektem jest zasięg interkomu, który często jest niższy niż dane podawane przez producenta. Istotny wpływ na jakość rozmów i to czy będą w ogóle możliwe ma pogoda i ukształtowanie terenu. Trzeba brać pod uwagę, że na drogach przecinających gęsto zalesiony albo górzysty teren komunikacja może być utrudniona. Jednak dobry interkom motocyklowy, zapewnia komunikację w nawet niesprzyjających okoliczność. W przypadku prostej drogi np. na autostradzie i w słoneczny dzień większość urządzeń dysponuje zasięgiem do około kilometra. Przy czym ten zakres istotnie może się różnić, bo jak sam widzisz skala jest spora. Zazwyczaj jednak jeździ się w grupach, bo jeżeli jedna osoba wyprzedza drugą o kilometr to po co umawiać się na wspólną jazdę, gdy ta jest taką tylko z nazwy?

Pozostaje kwestia czasu pracy i dodatkowych funkcji. Czas pracy w dużej mierze uzależniony jest właśnie od funkcji jakie oferuje dany interkom. W przypadku interkomów łączących się przez Bluetooth z telefonem i umożliwiających odtwarzanie muzyki oraz rozmowy przez telefon, możesz być pewny że szybciej padnie bateria w telefonie niż interkomie, możesz oczekiwać nawet 8 godzin ciągłej pracy. W przypadku urządzeń wyposażonych w dodatkowe funkcje jak kamery, czy interkomy z ekranami to ten czas wyraźnie spada.

Tanie interkomy motocyklowe

Interkom jest urządzeniem pozwalającym na komunikację, dzięki prostocie rozwiązania jest łatwy do modyfikowania i dostosowywania do wymagań różnych grup ludzi. Komunikacja podczas jazdy na motocyklu nie należy do najprostszych, zwłaszcza podczas dużych prędkości. Dzięki nowoczesnym technologiom jesteśmy w stanie połączyć dwóch motocyklistów dając im możliwość swobodnej komunikacji między sobą. Większość dobrych interkomów motocyklowych posiada również możliwość podłączenia do telefonu i odbierania rozmów bez konieczności dotkania telefonu.

Jednym z najpopularniejszych zestawów do rozmów na motocyklu jest interkom na dwa kaski E6. Producentem tego zestawu jest firma EJAS doskonale znana w motocyklistom. Interkom posiada duży zasięg nawet 1200m, redukcję szumów czy funkcję automatycznego odbierania telefonów. Interkom jest wodoodporny zgodnie z normą IP65 oraz posiada solidny akumulator starczący na 10 godzin rozmów albo 12 dni czuwania.

Inną propozycją jest interkom motocyklowy z kamerą full HD i WiFi od SCS ETC, firmy odpowiedzialnej za produkcję interkomów motocyklowych najwyższej klasy. Kamera dostępna w tym interkomie pozwala na nagrywanie 4h materiału w wysokiej jakości Full HD. Ciekawą funkcją jest możliwość wykonania zdjęcia przy użyciu zaledwie jednego przycisku. Jednak głównym zadaniem interkomu jest łączność wysokiej jakości. W przypadku tego modelu, możesz liczyć na to, że sygnał będzie wystarczająco silny w odległości do 350 metrów, a dźwięk jest bardzo czysty.

Jeżeli celujesz w tańsze rozwiązania, skieruj swój wzrok na interkom motocyklowy EJEAS E200. Pozwala on swobodnie komunikować się dwóm motocyklistom w odległości do 300m. Ten kompaktowy model, zamyka całą elektronikę w mikrofonie i słuchawkach.  Pomimo niepozornych rozmiarów pozwala na pracę do 5 godzin, ma system redukcji szumów oraz system automatycznego odbierania rozmów.

pixel