Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Bagażniki samochodowe

( ilość produktów: 4799 )

Lubisz aktywny wypoczynek, często podróżujesz? Chcesz bezproblemowo przewozić rower, narty lub duże bagaże – gdziekolwiek potrzebujesz? Sprawdź naszą ofertę! Kupisz u nas wielozadaniowy bagażnik dachowy na relingi, uchwyt na rowery montowany na klapie bagażnika, specjalistyczny uchwyt na narty – i wiele innych.

Bagażnik dachowy na relingi – dlaczego warto?

Jeśli Twoje auto wyposażone jest w relingi dachowe, warto zainwestować w montowany na nie bagażnik. To rozwiązanie ma szereg zalet:

  • zyskujesz dodatkową przestrzeń do przewozu bagaży lub sprzętu sportowego,
  • montaż bagażnika na relingach jest prosty,
  • bagażnik dachowy na relingi gwarantuje stabilne przytwierdzenie przewożonych na nim przedmiotów,
  • bagażnik nie styka się z dachem – nie ryzykujesz zarysowania lakieru.

Jeżdżąc z bagażnikiem na dachu auta, należy jednak pamiętać o pewnych ograniczeniach – szczególnie przy przewozie dużych przedmiotów, np. rowerów. Nie należy jeździć zbyt szybko – może to zdestabilizować ładunek. Ponadto, z rowerem na dachu auto będzie znacznie wyższe – możesz mieć problem z przejazdem pod niskimi tunelami.

Alternatywa dla bagażnika dachowego na relingi

Bagażniki dachowe doskonale sprawdzają się w przypadku niższych, płaskich ładunków, takich jak bagaże spakowane w box dachowy czy narty. Jeśli chcesz przede wszystkim przewozić rowery, wygodniejszym rozwiązaniem będzie uchwyt montowany na klapę samochodu. Do jego głównych zalet zalicza się:

  • możliwość przewozu nawet do 4 rowerów jednocześnie,
  • prostotę wkładania i wyjmowania roweru z bagażnika,
  • niewielki wpływ na aerodynamikę pojazdu.

Nie jest on jednak pozbawiony wad. Bagażnik montowany na klapie nie pasuje do wszystkich aut – przed jego zakupem koniecznie sprawdź kompatybilność ze swoim modelem! Ponadto, uchwyt na klapie ogranicza dostęp do przestrzeni bagażowej pojazdu, a zamontowane na nim rowery mogą ograniczać widoczność.

Bagażniki samochodowe w naszej ofercie

Oferujemy szeroki wybór bagażników dachowych, przystosowanych do montażu na relingach standardowych i zintegrowanych (niskich, przylegających bezpośrednio do dachu – bez szpary między relingiem a dachem). Produkty z naszej oferty pasują do wielu aut – w opisie każdego bagażnika dachowego na relingi znajdziesz listę modeli, w których można je mocować.

Dysponujemy również różnorodnymi uchwytami do montażu na bagażnikach dachowych – m.in. uchwytami na narty i deski snowboardowe czy stojakami na rowery. Naszą ofertę uzupełniają boxy dachowe, w których bez trudu przewieziesz dodatkowe bagaże, a także bagażniki rowerowe montowane na klapę auta.

Każdy z oferowanych przez nas bagażników dachowych na relingi i uchwytów posiada zamek zabezpieczający przed kradzieżą, a także spełnia wszelkie normy jakościowe i bezpieczeństwa.

Polecamy również: Półki na opony

 

Rodzaj montażu
Marka
Przedziały cenowe
Cena
-
pixel