Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Interkom motocyklowy – przydatny gadżet dla motocyklisty

2020-11-10
Porozumiewanie się podczas jazdy na motocyklu nie jest łatwą sprawą. Jednak nowoczesne technologie dają motocyklistą nowe sposoby na prowadzenie rozmów. W tym artykule pokażemy Ci najciekawsze propozycje interkomów motocyklowych dostępnym w naszym sklepie. Jeżeli poszukujesz dobrych i tanich interkomów na motocykl to jesteś w dobrym miejscu, zaczynajmy!

Jaki interkom na motocykl?

Jazda motorem to fantastyczne przeżycie, zwłaszcza gdy robi się to w większej grupie, jednak od lat istnienie je problem w komunikacji. Korzystanie z interkomów dla motocyklistów pozwala na bezproblemową komunikację, a wiele modeli pozwala również zarządzać przy ich użyciu telefonem. Biorąc pod uwagę zalety tego rozwiązania, nie można dziwić się, że popyt na tego typu urządzenia rośnie.

Większość mężczyzn, ale i spore grono kobiet kocha gadżety, najlepsze są te praktyczne. Interkomy pozwalają na swobodną komunikację pomiędzy kierowcami jednośladów. Komunikatory montowane są w kaskach motocyklistów i zależnie od wybranego modelu pozwalają komunikować się pomiędzy dwoma osobami, albo służą do komunikacji przez telefon. Na rynku dostępne są interkomy przewodowe i bezprzewodowe. My dzisiaj zajmiemy się interkomami bezprzewodowymi, gdyż wygoda ich użytkowania jest znacząco wyższa i stanowią obecnie istotną część rynku.

Przed wyborem interkomu, należy zadać sobie pytanie w jaki sposób masz go zamiar użytkować. Częściej jeździsz sam, w dwie osoby czy jeszcze większej grupie? Pomyśl o tym jakie dodatkowej funkcji wydają Ci się być przydatne. Pamiętaj by wybierać produkty wodoodporne, wytrzymałe i najlepiej takie, których jakość jest potwierdzona opiniami innych osób.

Interkom motocyklowy E6 na 2 kaski z dołączonym pilotem to nasza pierwsza propozycja. EJEAS to producent interkomów dobrze znany wielu motocyklistom. Producent podaje zasięg urządzenia na 1200m, jednak taki wynik możliwy jest do osiągnięcia w laboratoryjnych warunkach, w naszych testach była to odległość zbliżona do 500 metrów. Interkom posiada możliwość podłączenia nawigacji i telefonu za pomocą bluetooth. Kolejną ciekawostką jest wbudowana funkcja odbierania połączeń. Samo wykonanie interkomu jest również solidne, wodoodporna obudowa, sygnalizacja diodami LED oraz dobra czystość dźwięku. Omawiany model jest w stanie wytrzymać ja jednym ładowaniu baterii do 10 godzin. Ta oferta kierowana jest do osób chcących być w stałym kontakcie z drugim motocyklistom. Zestaw zawiera 2 sztuki interkomu, pilot do sterowania 1 sztuka oraz masę innych rzeczy niezbędnych do prawidłowej komunikacji.

Następny w kolejności jest interkom E2 dla jednego kasku. Posiada taki sam zasięg ja wyżej opisywany model. Nadaje się do sparowania 3 innych interkomów. Interkom EJEAS-E@ posiada 24 miesięczną gwarancję, która prawdopodobnie i tak nigdy nie będzie musiała zostać zrealizowana. Po sparowaniu interkomu z telefonem i nawigacją mamy możliwość odsłuchu komend nawigacji, muzyki oraz radia. Czas ładowania E2 od 0 do pełnej baterii to 2 godziny, urządzenie posiada menu w języku polskim.

Nie wypada nie wspomnieć o bardziej zaawansowanym interkomie motocyklowym z kamerą Full HD i WiFi. Tym razem jest to produkt firmy SCS ETC oznakowany numerem 10. Jest to swoiste połączenie rejestratora motocyklowego z interkomem. Jeżeli nie chcesz montować tych dwóch urządzeń, możesz wybrać 2 w 1. To co musisz wiedzieć o kamerze to, że może nagrywać 4 godziny materiału jednym ciągiem w jakości Full HD. Jednak nas interesuje głównie interkom, który ma zasięg 350m, obudowę o wodoodporności IP65, dźwięk stereo oraz system redukcji szumów.

Jeżeli powyższe propozycje wydają Ci się interesujące albo chcesz sprawdzić pozostałą część oferty zachęcamy do odwiedzenie kategorii interkomy motocyklowe. Oferowane przez nas produkty są w doskonałych cenach i trafiają do Państwa w ekspresowym tempie.

pixel