Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Jaką półkę na opony wybrać?

2020-11-10
Każda osoba posiadająca garaż albo prowadząca warsztat samochodowy doskonale wie jak ważne jest przestrzeń. Odpowiednia organizacja miejsca pracy pozwala nie tylko wydajniej pracować, ale również bezpieczniej. Jeżeli możesz zaoszczędzić miejsce niewielkim nakładem finansowym, dlaczego tego nie zrobić?

Półki na opony

Porozrzucane narzędzia stanowią raczej niedogodność, która związana jest z koniecznością szukania odpowiedniego klucza po całym warsztacie, a nie problem z przestrzenią. Jednym z elementów zajmujących najwięcej powierzchni w garażach są opony samochodowe. Cztery opony ułożone jedna na drugim stanowią nie lada barierę do pokonania, nawet jeżeli stoją kącie warsztatu potrafią mocno irytować. W warsztatach samochodowych często tych opon jest więcej i stanowią nie lada problem.

W takich momentach warto zainteresować się półkami na opony. Jest to prosty sposób na rozwiązanie omawianego problemu.

Półka na opony M8 Max to idealne rozwiązanie dla właścicieli garaży i warsztatów. Jak sama nazwa wskazuje jest przystosowana do utrzymania 8 opon jednocześnie. Większość osób w swoim garażu przetrzymuje opony zimowe albo drugi komplet w razie konieczności wymiany. Gdy wieszak na 4 opony okaże się za mały, koniecznie przyjrzyj się temu produktowi. Półka została wykonana z dwóch modułów oddzielonych ramą. Sposób mocowania jest banalny i opiera się na wykorzystaniu 6 kołków rozporowych. Rama, która jest de facto półką została wykonana z profili stalowych o kolorze czarnego matu. Obok pojemności podstawowym kryterium wyboru półki na opony jest jej trwałość, a o tą nie musisz się martwić. Drążki nośnie posiadają okrągły przekrój co sprawia, że opony się nie odkształcają.

Wieszak doskonale realizuje zadania do jakich został stworzony, a jego wygląd sprawia, że nadaje się do praktycznego wystroju każdego warsztatu. Półka została stworzona w naszym kraju przez firmę OBRAMET.

Jeżeli nie potrzebujesz półki na 8 opon zapewne zainteresujesz się wzmocnionym wieszakiem MW4 MAX. Ten segmentowy wieszak ścienny nadaje się do przechowywania opon oraz kół samochodowych. Producent ocenił nośność półki na 220 kg, a przeznaczenie do kół o średnicy 730mm x 250mm.

Naszą następna propozycją jest ścienna półka na opony S4. Jednosegmentowa konstrukcja mocowana do ściany jest gwarancją szybkiego i prostego montażu. Ci ciekawe półka jest dwustopniowo regulowana co umożliwia dopasowanie pozycji drążków nośnych do średnicy obecnie składowanych kół. Sposób wykonania jest bliźniaczy dla M8 Max, użyto tej samej atestowanej stali oraz takiego samego lakieru. Producent przewidział rozwój warsztatów i konieczność doposażenia garażu, dlatego konstrukcja stwarza możliwości do dalszej rozbudowy o takie elementy jak: haki oraz kolejne segmenty.

Ostatnią propozycję stanowi modyfikacja wieszaka S4, a konkretnie mowa o modelu S4A. Jest to ten sam model jak wyżej opisywany o dokładnie takich samych danych technicznych, ale wyposażony w dodatkowe haki, na których można zawiesić różnego rodzaju kable, sznury itd.

Jak widzisz wybór półek na opony jest naprawdę spory i w pełni powinien zaspokoić Twoje wymagania. Niewątpliwą zaletą omawianych modeli jest ich niska cena, jak za jakość, którą otrzymujemy. Półki na opony to praktyczna inwestycja, która uczyni życie nieco prostszym, zachęcamy do sprawdzenia oferty.

Polecane

pixel