Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Sprawdź, czym oddychasz – miernik jakości powietrza

2019-01-28
Sprawdź, czym oddychasz – miernik jakości powietrza

Smog to poważny problem w Polsce – spośród 50 miast z powietrzem najgorszej jakości, aż 33 znajdują się w naszym kraju! Smog alergizuje, wywołuje astmę, przewlekłe zapalenie oskrzeli, przewlekłą obturacyjną chorobę płuc, może również przyczynić się do rozwoju nowotworów dróg oddechowych. Chcesz uchronić się przed smogiem? Zacznij od regularnej kontroli jakości powietrza w swoim otoczeniu. Dzięki specjalnym miernikom, dowiesz się, kiedy przed wyjściem z domu należy włożyć ochronną maseczkę.

Dlaczego warto mieć własny miernik jakości powietrza?

Smog to problem występujący praktycznie w całej Polsce, szczególnie w jej południowych rejonach. Niestety, monitoring jakości powietrza często nie obejmuje mniejszych miejscowości czy poszczególnych dzielnic dużych miast. Zimą, smog szczególnie nasilony jest w miejscach, gdzie skoncentrowana jest tzw. niska emisja, czyli m.in. domy jednorodzinne ogrzewane za pomocą przestarzałych pieców węglowych. Często w takich miejscach brakuje stacji pomiarowych, a dane z okolicznych miejscowości nijak mają się do stanu powietrza w punkcie koncentracji niskiej emisji.

Jeśli więc mieszkasz na wsi bądź w mieście, w którym nie prowadzi się ciągłej kontroli jakości powietrza, zaopatrz się we własny miernik – dzięki niemu zawsze będziesz mieć dostęp do informacji o aktualnym stanie powietrza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze miernika?

Wybierając konkretny model miernika jakości powietrza, zwróć uwagę przede wszystkim na to, co jest on w stanie zmierzyć. W przypadku smogu, szczególnie ważna jest wysoka precyzja pomiaru pyłów zawieszonych, przede wszystkim frakcji PM10 i PM2,5. Warto, by urządzenie określało również udział innych, szkodliwych substancji, takich jak m.in. lotne związki organiczne (LZO, VOC). Ponadto, zwróć uwagę na:

  • zakres pomiarowy – im szerszy, tym lepszy,
  • zasilanie – modele z akumulatorem wykorzystasz nie tylko w domu, ale również podczas spaceru czy jazdy samochodem,
  • dodatkowe funkcje – pomiar temperatury, wilgotności powietrza, zegar, sygnalizowanie dźwiękowe złego stanu powietrza.

Mierniki jakości powietrza w naszej ofercie

Jeśli chcesz kupić miernik, który ostrzeże Cię przed smogiem, sprawdź naszą ofertę. Dysponujemy wysokiej jakości urządzeniami marki DIENMERN, wyposażonymi w akumulator, umożliwiający ich ciągłą, bezprzewodową pracę do aż 3 godzin. Aktualnie, w naszej ofercie znajdziesz modele o różnych funkcjach dodatkowych i zakresach pomiarowych – polecamy w szczególności:

  • prosty, dokładny miernik DM-103, mierzący pyły PM1, PM2,5 i PM10 w zakresie od 0 do 999 µg/m3 oraz VOC i formaldehyd w zakresie 0-1,999 mg/m3,
  • bardziej zaawansowane mierniki DM-106A i DM-502, mierzące dodatkowo temperaturę i wilgotność powietrza, wyróżniające się również szerszym zakresem pomiaru stężenia VOC – od 0 do 9,999 mg/m3.

Każde z urządzeń wyposażone jest w 2,8-calowy ekran, na którym w przejrzysty i zrozumiały sposób prezentowane są wyniki pomiarów oraz informacja na temat jakości powietrza.

Polecane

pixel