Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

W jaki sposób wykorzystać ukrytą kamerę?

2020-03-31
W jaki sposób wykorzystać ukrytą kamerę?

Istnieje wiele rodzajów kamer szpiegowskich i każdy z nich ma szereg zastosowań. O niektórych z nich nawet nie zdajesz sobie sprawy! Poznaj rodzaje ukrytych kamer i zobacz, w jakich sytuacjach mogą być niebywale pomocne.

Minikamera sposobem na znalezienie odpowiedzi

Nie da się ukryć, że właśnie minikamery, które są ukryte w różnorodnych przedmiotach lub w jakikolwiek sposób zakamuflowane, czyli np. kamera w radioodbiorniku to pierwsza myśl, jak kojarzy się znacznej większości osób, gdy słyszą słowo „ukryta kamera”. Minikamery to niewielkie urządzenia, które w żaden sposób nie wzbudzą podejrzeń a pozwolą uzyskać naprawdę sporo informacji. Dzięki ukrytym kamerom można w ciągu dnia sprawdzić, co robi w domu Twój zwierzak lub dowiedzieć się, jak w pracy radzi sobie niania. Często nawet w czasie rzeczywistym, gdyż kamery mogą być podłączone do sieci i posiadać zdalny dostęp. Tego typu sprzęt do rejestrowania obrazu i dźwięku może także służyć do sprawdzania wierności żony lub męża, a także pełnić funkcję kontrolera zaufania np. gdy zostawiasz nastolatka na weekend w domu.

Ukryta kamera przenośnie

Powyższe kamery świetnie sprawdzą się w domu, czy w miejscu pracy, natomiast na rynku znajdują się także kamery szpiegowskie, które można zabrać ze sobą. Jednym z takich rozwiązań jest np., ręczny zegarek szpiegowski, czy kamery ukryte w długopisie, czy okularach. Takie urządzenia nagrywające znakomicie sprawdzą się podczas np. rozmowy z szefem lub z osobą, która w sposób oczywisty narusza nasze prawa. Będzie to także doskonały sprzęt dla redaktora np. podczas przeprowadzania dziennikarskiego śledztwa.

Kamera leśna nie tylko na zwierzęta

Kamera leśna, nazywana jest także fotopułapką, to wysokiej jakości kamera, która jest przystosowana do pracy na zewnątrz, również w nocy. Żadne warunki pogodowe, ani czynniki zewnętrzne nie są dla niej problemem. Kamera leśna jest łatwa w montażu i niezwykle wydajna, gdyż jest w stanie bardzo długo pracować bez konieczności wymiany baterii, czy ładowania akumulatorów. Kamera tego typu ma też charakterystyczny wygląd, że jest praktycznie nie widoczna na terenach leśnych. Fotopułapki wyposażone są w czujniki ruchu reagujące na ciepło. Czasem możliwa jest także łączność za pomocą sieci komórkowej i bezpośrednie wysyłanie zrobionego zdjęcia np. na adres e-mail, czy MMSem. Kamery leśne mogą być wykorzystywane do obserwowania dzikich zwierząt i ochrony lasów, czy zbiorników wodnych i stawów hodowlanych, ale także do monitorowania granic i wychwytywania nielegalnych imigrantów, czy obserwowania terenów zamkniętych, jak jednostki wojskowe i poligony.

Niestandardowe zastosowania ukrytych kamer

Jak zostało wspomniane na wstępie kamery szpiegowskie posiadają naprawdę bardzo szerokie zastosowanie. Wyżej zostały wymienione te najbardziej popularne rozwiązania, jednak to nie wszystko np. fotopułapkę można wykorzystać także jako pomoc w schwytaniu grafficiarzy. Warto też pamiętać, że nagrywanie innych osób bez ich zgody jest zabronione, dlatego większość pozyskanych w ten sposób materiałów najlepiej jest nie upubliczniać.

pixel