Darmowa dostawa od 50,00 zł
Zapisz na liście zakupowej
Stwórz nową listę zakupową

Co wybrać: interfejs diagnostyczny czy skaner?

2020-01-23
Co wybrać: interfejs diagnostyczny czy skaner?

W ostatnich latach pojawiły się na rynku urządzenia tajemniczo zwane Interfejs i skaner diagnostyczny. Do czego służą i czy warto je zakupić postaramy się wyjaśnić w poniższym tekście.

Dlaczego kontrolki zapaliły się w samochodzie?

Lampki kontrolne na tablicy wskaźników są niezauważane przez kierowców, dopóki któraś z nich się nie zapali. Jest ich kilkanaście, w trzech kolorach. Kontrolki zielone jedynie informują, że coś jest włączone. To żaden powód do niepokoju. Pomarańczowe natomiast powinny już wzmożyć naszą czujność, gdyż ostrzegają o wystąpieniu pewnych nieprawidłowości. A co jeśli zapali się lampka czerwona? W takiej sytuacji należy natychmiast przerwać jazdę.

Zapaliła się kontrolka i chciałbyś poznać przyczynę, zanim udasz się do ASO? „W takiej właśnie sytuacji przydatne są interfejsy diagnostyczne bądź skanery” – przekonuje nas sprzedawca ze sklepu tomito.pl. „Wystarczy podłączyć je do komputera samochodu, aby samodzielnie zdiagnozować, co się wydarzyło.”

Skaner czy interfejs diagnostyczny?

Ich rola jest identyczna, czym zatem się różnią?

 • interfejs diagnostyczny - pozwala na samodzielne diagnozowanie samochodu w zaciszu własnego garażu. To rodzaj przekaźnika informacji wyczytanych z silnika auta. Jest to kabel, którym można połączyć się z komputerem samochodu przy użyciu np. laptopa. W komplecie znajduje się płyta z odpowiednimi programami do diagnostyki komputerowej samochodów.
 • skaner diagnostyczny – to nie tylko kabel połączeniowy, ale również wyświetlacz. To rodzaj urządzenia mobilnego, które umożliwia odczyt diagnozy bez konieczności łączenia z laptopem.
 • Interfejs jest świetnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają własny garaż lub miejsce na parkingu, ponieważ przy jego użyciu należy poświęcić nieco więcej czasu na diagnostykę niż w przypadku korzystania ze skanera. „Bardzo popularny wśród klientów jest interfejs diagnostyczny Viaken, dostępny w bardzo przyzwoitej cenie” – wymienia nam dalej sprzedawca tomito.pl. Jest to produkt bardzo wysokiej jakości, a przede wszystkim polskiej produkcji.

  Skaner diagnostyczny to niewielkie urządzenie mobilne, na które każdy znajdzie miejsce w swoim samochodzie, aby mieć go zawsze przy sobie. Dzięki możliwe jest przeprowadzenie diagnozy w bardzo krótkim czasie. W tym przypadku godne polecenia są skanery Vscan, które można zakupić w cenie niższej niż niejednokrotnie koszt wizyty w ASO.

  Są to urządzenia bardzo proste w obsłudze, z którymi każdy kierowca bez problemu sobie poradzi.

  Czy warto zakupić skaner bądź interfejs?

  Zakup tych urządzeń przede wszystkim pozwala na ograniczenie wizyt u mechanika samochodowego do niezbędnego minimum. Każdorazowe zapalenie lampki kontrolnej można samodzielnie zdiagnozować a tym samym zmniejszyć nasz niepokój. Umożliwia to również naukę świadomego korzystania z naszego samochodu. Ponadto systematyczne monitorowanie pracy silnika minimalizuje ryzyko wystąpienia poważnych usterek i pozwala na szybką reakcję, a tym samym na uniknięcie poważnych kosztów napraw.

  Polecane

  pixel